Porównanie marek silników do agregatów

Perkins, Cummins, Baudouin, FPT Iveco, Kofo, Kubota, Quartz, Scania, SDEC, Volvo Penta, Yangdong i Yuchai: pochodzenie, zakres mocy, sieć serwisowa i zastosowania.

Agregat prądotwórczy Terex Diesel w wersji otwartej
Spis treści
  1. Zakresy mocy w naszej ofercie
  2. Marki
  3. Sieć serwisowa i części zamienne
  4. Inne kryteria decydujące o wyborze
  5. Następny krok

W Terex Diesel stosujemy w naszych agregatach prądotwórczych silniki dwunastu marek: Perkins, Baudouin, Cummins, FPT Iveco, Kofo, Kubota, Quartz, Scania, SDEC, Volvo Penta, Yangdong i Yuchai. W tym artykule bezstronnie porównujemy te marki pod względem pochodzenia, zakresu mocy w naszej ofercie, dostępu do serwisu i typowych zastosowań. Zakresy mocy pochodzą z naszych własnych danych produktowych; w przypadku parametrów technicznych silników należy opierać się na karcie katalogowej danego modelu.

Zakresy mocy w naszej ofercie

Poniższa tabela przedstawia zakres mocy standby naszych agregatów diesla 50 Hz / 1500 obr./min oraz opcje prądnic, które oferujemy z każdą marką.

Marka silnika Pochodzenie Zakres mocy standby Opcje prądnic
Perkins Wielka Brytania 10–2500 kVA Stamford, Mecc Alte, Leroy-Somer, seria TA
Cummins USA 16,5–2750 kVA Stamford, Mecc Alte, Leroy-Somer, seria TA
Baudouin Francja 20–4125 kVA Stamford, Mecc Alte, seria TA
FPT Iveco Włochy 22–660 kVA Stamford, Mecc Alte, Leroy-Somer, seria TA
Kofo Chiny 25–550 kVA Seria TA
Kubota Japonia 13–48 kVA Seria TA
Quartz — 25–400 kVA Seria TA
Scania Szwecja 250–825 kVA Stamford, Mecc Alte, seria TA
SDEC Chiny 76–1100 kVA Seria TA
Volvo Penta Szwecja 220–825 kVA Stamford, Mecc Alte, seria TA
Yangdong Chiny 11–110 kVA Seria TA
Yuchai Chiny 33–1375 kVA Seria TA

Zakresy wskazują najmniejszy i największy model w naszej ofercie; nie każdy pośredni stopień mocy jest dostępny dla każdej marki. Aktualną listę modeli znajdą Państwo na stronie produkty, a modele można zestawić obok siebie za pomocą narzędzia porównanie.

Marki

Perkins. Producent silników z siedzibą w Wielkiej Brytanii, należący do grupy Caterpillar. To marka z największą liczbą modeli w naszej ofercie; obejmuje małe, średnie i duże moce od 10 kVA do 2500 kVA. Ma szeroki zakres zastosowań, od domów i miejsc pracy po zakłady przemysłowe. Agregaty Perkins

Cummins. Producent silników z siedzibą w USA. W naszej ofercie obejmuje zakres 16,5–2750 kVA. W wyższych stopniach mocy rozważa się go w projektach szpitalnych, centrów danych i przemysłowych. Agregaty Cummins

Baudouin. Producent silników pochodzenia francuskiego; od 2009 roku należy do grupy Weichai. Z zakresem 20–4125 kVA jest marką, która osiąga najwyższą moc w naszej ofercie. Rozważa się go w projektach, w których z jednego agregatu potrzebna jest bardzo duża moc. Agregaty Baudouin

FPT Iveco. Silniki firmy FPT Industrial z siedzibą we Włoszech. W naszej ofercie obejmuje zakres 22–660 kVA; stosuje się go przy małych i średnich mocach w budynkach komercyjnych, na budowach i w rolnictwie. Agregaty FPT Iveco

Kofo. Producent silników z siedzibą w Chinach. W naszej ofercie obejmuje zakres 25–550 kVA z silnikami cztero- i sześciocylindrowymi, z mechanicznym lub elektronicznym regulatorem obrotów. Agregaty z silnikami Kofo są dostarczane z prądnicami serii TA, a każdy agregat przed dostawą przechodzi w naszej fabryce próbę pod obciążeniem. Agregaty Kofo

Kubota. Japoński producent silników. W naszej ofercie obejmuje zakres 13–48 kVA z kompaktowymi silnikami trzy- i czterocylindrowymi, wolnossącymi lub z turbodoładowaniem. Agregaty z silnikami Kubota są dostarczane z prądnicami serii TA, a każdy agregat przed dostawą przechodzi w naszej fabryce próbę pod obciążeniem. Agregaty Kubota

Quartz. W naszej ofercie obejmuje zakres 25–400 kVA. Nasze agregaty z silnikami Quartz objęte są gwarancją 5 lat lub 3000 motogodzin; z silnikami innych marek — 2 lata lub 1000 motogodzin. Agregaty Quartz Gwarancja poza Turcją: 12 miesięcy lub 1000 motogodzin dla wszystkich marek silników.

Scania. Producent silników z siedzibą w Szwecji. W naszej ofercie obejmuje zakres 250–825 kVA; rozważa się go w zastosowaniach przemysłowych i przy pracy ciągłej w zakresie średnich i wysokich mocy. Agregaty Scania

SDEC. Silniki firmy Shanghai Diesel Engine Co. z siedzibą w Szanghaju. W naszej ofercie obejmuje zakres 76–1100 kVA. Agregaty SDEC

Volvo Penta. Producent silników z siedzibą w Szwecji. W naszej ofercie występuje z sześciocylindrowymi silnikami w zakresie 220–825 kVA. Agregaty Volvo Penta

Yangdong. Producent silników z siedzibą w Chinach. W naszej ofercie obejmuje zakres 11–110 kVA; stosuje się go w domach, miejscach pracy i w telekomunikacji, gdzie potrzebna jest mała moc. W tym samym zakresie mocy silniki Yangdong stosujemy również w naszych agregatach morskich. Agregaty Yangdong

Yuchai. Producent silników z siedzibą w Chinach. W naszej ofercie obejmuje zakres 33–1375 kVA z rzędowymi silnikami cztero- i sześciocylindrowymi oraz silnikami V12, z mechanicznym lub elektronicznym regulatorem obrotów. Agregaty z silnikami Yuchai są dostarczane z prądnicami serii TA, a każdy agregat przed dostawą przechodzi w naszej fabryce próbę pod obciążeniem. Agregaty Yuchai

Sieć serwisowa i części zamienne

Przy wyborze marki silnika co najmniej tak samo ważny jak moc jest dostęp do serwisu i części w regionie, w którym agregat zostanie zainstalowany. Nawet marka z międzynarodową siecią serwisową może nie być reprezentowana z jednakową gęstością w każdym kraju czy regionie. Przed złożeniem oferty należy zadać następujące pytania:

  • Gdzie znajduje się autoryzowany serwis najbliższy miejscu instalacji?
  • Czy części eksploatacyjne, takie jak filtry, paski i uszczelki, są dostępne w regionie?
  • Jak długo trwa dostawa części w przypadku awarii?
  • Czy lokalni technicy znają tę markę silnika i jej elektroniczny układ sterowania?

Części, które warto mieć w zapasie, opisaliśmy w artykule części zamienne do agregatów, a nasze usługi serwisowe przedstawiamy na stronie serwis agregatów.

Inne kryteria decydujące o wyborze

  • Moc i sposób użytkowania: Czy agregat będzie źródłem rezerwowym, czy będzie pracował przez wiele godzin? Wybór opiera się na mocy standby lub prime.
  • Warunki otoczenia: W wysokiej temperaturze i na dużej wysokości silnik traci moc; obliczenia opisaliśmy w artykule spadek mocy w zależności od temperatury i wysokości.
  • Jakość paliwa: Silniki z elektronicznym układem paliwowym mogą być bardziej wrażliwe na czystość paliwa. W regionach o niskiej jakości paliwa należy odpowiednio zaplanować filtrację.
  • Częstotliwość: W projektach wymagających 60 Hz moc silnika przy 1800 obr./min określa się osobno; szczegóły w artykule różnica między agregatem 50 Hz a 60 Hz.
  • Prądnica: Dobiera się ją razem z silnikiem. Marki prądnic omówiliśmy w artykule porównanie marek prądnic.
  • Specyfikacja projektu: W niektórych przetargach i specyfikacjach marka silnika jest z góry określona. W takim przypadku wybór dokonywany jest w odpowiednim stopniu mocy marki wskazanej w specyfikacji.

Następny krok

Gdy przy tej samej mocy dostępna jest więcej niż jedna marka, wspólnie oceniamy warunki na miejscu instalacji i sytuację serwisową w regionie, a następnie proponujemy odpowiednią kombinację. Moc można oszacować za pomocą narzędzia kalkulator mocy, a w sprawie projektu prosimy o kontakt.

Planujesz agregat do projektu?

Prześlij moc, napięcie i miejsce dostawy. W dni robocze w ciągu 24 godzin zaproponujemy odpowiedni model i podamy cenę fabryczną oraz termin realizacji.

Poznaj cenę fabrycznąZapytaj przez WhatsApp

Najczęściej zadawane pytania

Jaka marka silnika jest najlepsza do agregatu prądotwórczego?

Nie ma jednej marki, która byłaby najlepsza dla każdego projektu. Właściwy wybór zależy od wymaganej mocy, czasu pracy, jakości paliwa i warunków otoczenia na miejscu instalacji, dostępu do autoryzowanego serwisu i części zamiennych w regionie oraz od budżetu. Jeśli przy tej samej mocy dostępna jest więcej niż jedna marka, porównujemy je wspólnie według tych kryteriów.

Z silnikami jakich marek Terex Diesel produkuje agregaty prądotwórcze?

Nasza oferta obejmuje agregaty z silnikami Perkins, Baudouin, Cummins, FPT Iveco, Kofo, Kubota, Quartz, Scania, SDEC, Volvo Penta, Yangdong i Yuchai. Łączny zakres mocy standby wynosi 10–4125 kVA; zakres obejmowany przez każdą markę jest inny.

Dlaczego sieć serwisowa ma znaczenie przy wyborze marki silnika?

Agregat pracuje przez lata; okresowa konserwacja, filtry i części zamienne są stałą potrzebą. Marka, która ma w regionie autoryzowany serwis i zapas części, pozwala szybciej przywrócić agregat do pracy po awarii. Dlatego na etapie oferty wspólnie oceniamy sytuację serwisową w kraju i regionie, w którym znajduje się miejsce instalacji.

Powiązane artykuły

Wszystkie artykuły

Napisz do nas na WhatsApp

Pobierz