Agregat prądotwórczy 4000 kVA (3200 kW)
Na tej stronie znajdują się modele agregatów prądotwórczych o mocy standby 3750–4125 kVA (3000–3300 kW), łącznie 6. Dostępne moce: 3750 i 4125 kVA.

Zapytanie ofertowe i prośba o informacje
Prosimy podać wymaganą moc, tryb pracy (standby lub prime) i miejsce dostawy, a przygotujemy ofertę dla Państwa projektu.
Kontakt bezpośredni
Warunki dla sprzedaży poza Turcją
- Gwarancja poza Turcją
12 miesięcy lub 1000 motogodzin dla wszystkich marek silników.
- Certyfikaty
ISO 9001 · CE · TSE-HYB
- Dokumenty eksportowe
Przygotowujemy fakturę handlową i listę pakunkową; świadectwo pochodzenia i inne dokumenty wymagane przez odbiorcę wystawiamy na życzenie.
Najważniejsze dane
- Liczba modeli
- 6
- Zakres mocy standby
- 3750–4125 kVA
- Marki silników
- Baudouin
- Zużycie paliwa (75% obciążenia)
- 494,7–557,2 l/h
Wartości obliczono na podstawie danych technicznych modeli z tej strony; dane każdego modelu są na jego stronie.
Modele o mocy standby 3750–4125 kVA
Tabela podaje moc standby i prime, silnik oraz prądnicę każdego modelu; dane techniczne są dostępne po kliknięciu nazwy modelu. Przycisk porównania w tabeli pozwala zestawić modele obok siebie.
| Model | Standby (kVA) | Prime (kVA) | Silnik | Prądnica | Częstotliwość | Porównaj | Zobacz |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| TRX BD MC 3750 | 3750 | 3250 | Baudouin 16M55G3750/5 | Mecc Alte ECO48-2L/4 | 50 Hz | Zobacz: TRX BD MC 3750Zapytaj o ofertę: TRX BD MC 3750 | |
| TRX BD ST 3750 | 3750 | 3250 | Baudouin 16M55G3750/5 | Stamford S7L1D-V | 50 Hz | Zobacz: TRX BD ST 3750Zapytaj o ofertę: TRX BD ST 3750 | |
| TRX BD TA 3750 | 3750 | 3250 | Baudouin 16M55G3750/5 | Terex TA600-3100N | 50 Hz | Zobacz: TRX BD TA 3750Zapytaj o ofertę: TRX BD TA 3750 | |
| TRX BD MC 4125 | 4125 | 3750 | Baudouin 16M55G4000/5 | Mecc Alte ECO50-1L/4 | 50 Hz | Zobacz: TRX BD MC 4125Zapytaj o ofertę: TRX BD MC 4125 | |
| TRX BD ST 4125 | 4125 | 3750 | Baudouin 16M55G4000/5 | Stamford S7L1D-Z | 50 Hz | Zobacz: TRX BD ST 4125Zapytaj o ofertę: TRX BD ST 4125 | |
| TRX BD TA 4125 | 4125 | 3750 | Baudouin 16M55G4000/5 | Terex TA650-3750N | 50 Hz | Zobacz: TRX BD TA 4125Zapytaj o ofertę: TRX BD TA 4125 |
Nie wiedzą Państwo, jakiej mocy potrzeba? Obliczmy to razem
Zużycie paliwa, zbiornik, wymiary i masa
Wartości pochodzą z naszych danych produktowych. Kolumny wymiarów, masy i zbiornika dotyczą wersji „W obudowie (wyciszony)”; pola bez danych oznaczono „–”.
| Model | Przy obciążeniu 50% (l/h) | Przy obciążeniu 75% (l/h) | Przy obciążeniu 100% (l/h) | Zbiornik paliwa (l) | Wymiary (dł. × szer. × wys.) (mm) | Masa (kg) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| TRX BD MC 3750 | 345,5 | 494,7 | 660,4 | – | – | – |
| TRX BD ST 3750 | 345,5 | 494,7 | 660,4 | – | – | – |
| TRX BD TA 3750 | 345,5 | 494,7 | 660,4 | – | – | – |
| TRX BD MC 4125 | 384,2 | 557,2 | 755,1 | – | – | – |
| TRX BD ST 4125 | 384,2 | 557,2 | 755,1 | – | – | – |
| TRX BD TA 4125 | 384,2 | 557,2 | 755,1 | – | – | – |
Jakie odbiorniki może zasilić agregat 4000 kVA?
Przy współczynniku mocy 0,8: 4000 kVA odpowiada około 3200 kW mocy czynnej. W sieci trójfazowej 400 V prąd przy pełnym obciążeniu wynosi około 5774 A.
Typowe zastosowania agregatów z tego zakresu mocy:
- Duże zakłady przemysłowe
- Kompleksy szpitalne i centra danych
- Kopalnie i obiekty energetyczne
- Systemy kilku agregatów pracujących równolegle
Przykłady mają charakter ogólny; ta sama moc nie pokrywa tego samego obciążenia w każdym obiekcie. Dobór należy oprzeć na łącznej mocy podłączonych odbiorników, prądach rozruchowych silników i jednoczesności pracy.
Aby obliczyć potrzebną moc na podstawie listy odbiorników: Kalkulator mocy
Czynniki wpływające na cenę agregatu 4000 kVA
Cena dwóch agregatów o tej samej mocy może się różnić w zależności od wybranego wyposażenia. Główne czynniki to:
- Marka i model silnika
- Marka i model prądnicy
- Wykonanie: kontener lub wersja otwarta
- Panel sterowania i układ samoczynnego załączania rezerwy (SZR/ATS)
- Pojemność zbiornika paliwa
- Miejsce dostawy i transport
Pisemną wycenę przygotowujemy po otrzymaniu informacji o wymaganej mocy i preferowanym wyposażeniu.
Jeden agregat czy kilka pracujących równolegle?
W tej klasie mocy obciążenie może zasilać jeden agregat lub kilka agregatów pracujących równolegle przez rozdzielnicę synchronizacyjną. W układzie równoległym jeden agregat można zatrzymać do serwisu, podczas gdy pozostałe przejmują obciążenie, a przy małym obciążeniu jeden z nich można wyłączyć. Wybór zależy od profilu obciążenia, wymaganej rezerwy i warunków na miejscu i jest ustalany na etapie oferty.
Moc standby służy do zasilania rezerwowego podczas zaników sieci. Gdy sieci nie ma lub agregat będzie pracował przez długi czas, dobór opiera się na mocy prime.
Najczęściej zadawane pytania
Ile kW ma agregat 4000 kVA?
Przy współczynniku mocy 0,8: 4000 kVA odpowiada 3200 kW mocy czynnej (kW = kVA × 0,8). Modele na tej stronie mają moc standby 3000–3300 kW.
Ile paliwa na godzinę zużywa agregat 4000 kVA?
Według danych producenta modele z tej strony zużywają 494,7–557,2 l paliwa na godzinę przy 75% obciążenia. Zużycie zależy od obciążenia, silnika i warunków pracy; wartości każdego modelu są na jego stronie.
Od czego zależy cena agregatu 4000 kVA?
Cena zależy od marki silnika i prądnicy, wykonania (kontener lub wersja otwarta), panelu sterowania i układu SZR (ATS), pojemności zbiornika paliwa oraz miejsca dostawy. Pisemną wycenę przygotowujemy po otrzymaniu informacji o wymaganej mocy i preferowanym wyposażeniu.
Zapytaj o ofertę na agregat 4000 kVA
Prosimy podać wymaganą moc, tryb pracy (standby lub prime) i miejsce dostawy, a przygotujemy ofertę dla Państwa projektu.