Agregat prądotwórczy 20 kVA (16 kW)
Na tej stronie znajdują się modele agregatów prądotwórczych o mocy standby 16–22 kVA (12,8–17,6 kW), łącznie 23. Dostępne moce: 16, 16,5, 17, 20 i 22 kVA.

Zapytanie ofertowe i prośba o informacje
Prosimy podać wymaganą moc, tryb pracy (standby lub prime) i miejsce dostawy, a przygotujemy ofertę dla Państwa projektu.
Kontakt bezpośredni
Warunki dla sprzedaży poza Turcją
- Wysyłka
Modele dostępne w magazynie: 2–3 dni robocze; Perkins, Cummins, Volvo, Kubota, Scania i FPT Iveco: 3–4 tygodnie od zamówienia.
- Gwarancja poza Turcją
12 miesięcy lub 1000 motogodzin dla wszystkich marek silników.
- Certyfikaty
ISO 9001 · CE · TSE-HYB
- Dokumenty eksportowe
Przygotowujemy fakturę handlową i listę pakunkową; świadectwo pochodzenia i inne dokumenty wymagane przez odbiorcę wystawiamy na życzenie.
Najważniejsze dane
- Liczba modeli
- 23
- Zakres mocy standby
- 16–22 kVA
- Marki silników
- Perkins, Baudouin, Cummins, FPT Iveco, Kubota, Yangdong
- Zużycie paliwa (75% obciążenia)
- 3–4,5 l/h
- Masa z obudową
- 627–932 kg
- Typowe wymiary z obudową (dł. × szer. × wys.)
- 1800 × 1000 × 1250 mm
Wartości obliczono na podstawie danych technicznych modeli z tej strony; dane każdego modelu są na jego stronie.
Modele o mocy standby 16–22 kVA
Tabela podaje moc standby i prime, silnik oraz prądnicę każdego modelu; dane techniczne są dostępne po kliknięciu nazwy modelu. Przycisk porównania w tabeli pozwala zestawić modele obok siebie.
Nie wiedzą Państwo, jakiej mocy potrzeba? Obliczmy to razem
Zużycie paliwa, zbiornik, wymiary i masa
Wartości pochodzą z naszych danych produktowych. Kolumny wymiarów, masy i zbiornika dotyczą wersji „W obudowie (wyciszony)”; pola bez danych oznaczono „–”.
| Model | Przy obciążeniu 50% (l/h) | Przy obciążeniu 75% (l/h) | Przy obciążeniu 100% (l/h) | Zbiornik paliwa (l) | Wymiary (dł. × szer. × wys.) (mm) | Masa (kg) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| TRX KB TA 0016 | 2,2 | 3 | 3,9 | 70 | 1900 × 920 × 1340 | 716 |
| TRX CU LS 0017 | – | – | – | 100 | 1800 × 1000 × 1250 | 715 |
| TRX CU MC 0017 | – | – | – | 100 | 1800 × 1000 × 1250 | 715 |
| TRX CU ST 0017 | – | – | – | 100 | 1800 × 1000 × 1250 | 715 |
| TRX CU TA 0017 | – | – | – | 100 | 1800 × 1000 × 1250 | 715 |
| TRX P ST 0017 | 2,2 | 3,1 | 4,3 | 100 | 1800 × 1000 × 1250 | 755 |
| TRX BD MC 0020 | 2,6 | 3,6 | 4,7 | 82 | 1950 × 900 × 1337 | 674 |
| TRX BD ST 0020 | 2,6 | 3,6 | 4,7 | 82 | 1950 × 900 × 1337 | 665 |
| TRX BD TA 0020 | 2,6 | 3,6 | 4,7 | 82 | 1950 × 900 × 1337 | 665 |
| TRX YD TA 0020 | 3,5 | 4,4 | 5,2 | 100 | 1800 × 1000 × 1250 | 765 |
| TRX CU LS 0022 | – | – | – | 100 | 1800 × 1000 × 1250 | 735 |
| TRX CU MC 0022 | – | – | – | 100 | 1800 × 1000 × 1250 | 735 |
| TRX CU ST 0022 | – | – | – | 100 | 1800 × 1000 × 1250 | 735 |
| TRX CU TA 0022 | – | – | – | 100 | 1800 × 1000 × 1250 | 735 |
| TRX IV LS 0022 | 3,2 | 4,5 | 6 | 100 | 1800 × 1000 × 1250 | 755 |
| TRX IV MC 0022 | 3,2 | 4,5 | 6 | 100 | 1800 × 1000 × 1250 | 755 |
| TRX IV ST 0022 | 3,2 | 4,5 | 6 | 100 | 1800 × 1000 × 1250 | 755 |
| TRX IV TA 0022 | 3,2 | 4,5 | 6 | 100 | 1800 × 1000 × 1250 | 755 |
| TRX KB TA 0022 | 2,7 | 3,8 | 5 | 135 | 2225 × 950 × 1660 | 932 |
| TRX P LS 0022 | 2,9 | 4 | 5,3 | 82 | 1950 × 900 × 1337 | 632 |
| TRX P MC 0022 | 2,9 | 4 | 5,3 | 82 | 1950 × 900 × 1337 | 636 |
| TRX P ST 0022 | 2,9 | 4 | 5,3 | 82 | 1950 × 900 × 1337 | 627 |
| TRX P TA 0022 | 2,9 | 4 | 5,3 | 82 | 1950 × 900 × 1337 | 627 |
Jakie odbiorniki może zasilić agregat 20 kVA?
Przy współczynniku mocy 0,8: 20 kVA odpowiada około 16 kW mocy czynnej. W sieci trójfazowej 400 V prąd przy pełnym obciążeniu wynosi około 29 A.
Typowe zastosowania agregatów z tego zakresu mocy:
- Domy jednorodzinne i wille
- Małe sklepy i biura
- Kontenery i biura budowy
- Małe warsztaty
Przykłady mają charakter ogólny; ta sama moc nie pokrywa tego samego obciążenia w każdym obiekcie. Dobór należy oprzeć na łącznej mocy podłączonych odbiorników, prądach rozruchowych silników i jednoczesności pracy.
Aby obliczyć potrzebną moc na podstawie listy odbiorników: Kalkulator mocy
Czynniki wpływające na cenę agregatu 20 kVA
Cena dwóch agregatów o tej samej mocy może się różnić w zależności od wybranego wyposażenia. Główne czynniki to:
- Marka i model silnika
- Marka i model prądnicy
- Wykonanie: obudowa wyciszona lub wersja otwarta
- Panel sterowania i układ samoczynnego załączania rezerwy (SZR/ATS)
- Pojemność zbiornika paliwa
- Miejsce dostawy i transport
Pisemną wycenę przygotowujemy po otrzymaniu informacji o wymaganej mocy i preferowanym wyposażeniu.
Najczęściej zadawane pytania
Ile kW ma agregat 20 kVA?
Przy współczynniku mocy 0,8: 20 kVA odpowiada 16 kW mocy czynnej (kW = kVA × 0,8). Modele na tej stronie mają moc standby 12,8–17,6 kW.
Ile paliwa na godzinę zużywa agregat 20 kVA?
Według danych producenta modele z tej strony zużywają 3–4,5 l paliwa na godzinę przy 75% obciążenia. Zużycie zależy od obciążenia, silnika i warunków pracy; wartości każdego modelu są na jego stronie.
Od czego zależy cena agregatu 20 kVA?
Cena zależy od marki silnika i prądnicy, wykonania (obudowa lub wersja otwarta), panelu sterowania i układu SZR (ATS), pojemności zbiornika paliwa oraz miejsca dostawy. Pisemną wycenę przygotowujemy po otrzymaniu informacji o wymaganej mocy i preferowanym wyposażeniu.
Zapytaj o ofertę na agregat 20 kVA
Prosimy podać wymaganą moc, tryb pracy (standby lub prime) i miejsce dostawy, a przygotujemy ofertę dla Państwa projektu.