Agregat prądotwórczy 2000 kVA (1600 kW)
Na tej stronie znajdują się modele agregatów prądotwórczych o mocy standby 1875–2250 kVA (1500–1800 kW), łącznie 25. Dostępne moce: 1875, 1900, 2000, 2200 i 2250 kVA.

Zapytanie ofertowe i prośba o informacje
Prosimy podać wymaganą moc, tryb pracy (standby lub prime) i miejsce dostawy, a przygotujemy ofertę dla Państwa projektu.
Kontakt bezpośredni
Warunki dla sprzedaży poza Turcją
- Gwarancja poza Turcją
12 miesięcy lub 1000 motogodzin dla wszystkich marek silników.
- Certyfikaty
ISO 9001 · CE · TSE-HYB
- Dokumenty eksportowe
Przygotowujemy fakturę handlową i listę pakunkową; świadectwo pochodzenia i inne dokumenty wymagane przez odbiorcę wystawiamy na życzenie.
Najważniejsze dane
- Liczba modeli
- 25
- Zakres mocy standby
- 1875–2250 kVA
- Marki silników
- Perkins, Baudouin, Cummins
- Zużycie paliwa (75% obciążenia)
- 265,4–337 l/h
Wartości obliczono na podstawie danych technicznych modeli z tej strony; dane każdego modelu są na jego stronie.
Modele o mocy standby 1875–2250 kVA
Tabela podaje moc standby i prime, silnik oraz prądnicę każdego modelu; dane techniczne są dostępne po kliknięciu nazwy modelu. Przycisk porównania w tabeli pozwala zestawić modele obok siebie.
Nie wiedzą Państwo, jakiej mocy potrzeba? Obliczmy to razem
Zużycie paliwa, zbiornik, wymiary i masa
Wartości pochodzą z naszych danych produktowych. Kolumny wymiarów, masy i zbiornika dotyczą wersji „Wersja otwarta”; pola bez danych oznaczono „–”.
| Model | Przy obciążeniu 50% (l/h) | Przy obciążeniu 75% (l/h) | Przy obciążeniu 100% (l/h) | Zbiornik paliwa (l) | Wymiary (dł. × szer. × wys.) (mm) | Masa (kg) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| TRX P LS 1875 | 187 | 275 | 370 | 3000 | 4950 × 2200 × 2720 | 11 858 |
| TRX P MC 1875 | 187 | 275 | 370 | 3000 | 4950 × 2200 × 2720 | 11 858 |
| TRX P ST 1875 | 187 | 275 | 370 | 3000 | 4950 × 2200 × 2720 | 11 935 |
| TRX P TA 1875 | 187 | 275 | 370 | 3000 | 4950 × 2200 × 2720 | 11 935 |
| TRX BD MC 1900 | 179,7 | 265,4 | 364,3 | 3000 | 5225 × 2206 × 2782 | 12 000 |
| TRX BD ST 1900 | 179,7 | 265,4 | 364,3 | 3000 | 5225 × 2206 × 2782 | 12 000 |
| TRX BD TA 1900 | 179,7 | 265,4 | 364,3 | 3000 | 5225 × 2206 × 2782 | 12 000 |
| TRX BD MC 2000 | 194,7 | 290,7 | 401 | 3000 | 5225 × 2206 × 2782 | 13 949 |
| TRX BD ST 2000 | 194,7 | 290,7 | 401 | 3000 | 5225 × 2206 × 2782 | 13 700 |
| TRX BD TA 2000 | 194,7 | 290,7 | 401 | 3000 | 5225 × 2206 × 2782 | 13 700 |
| TRX P LS 2000 | 212 | 337 | 447 | 2350 | 5150 × 2500 × 3200 | 12 000 |
| TRX P MC 2000 | 212 | 337 | 447 | 2350 | 5150 × 2500 × 3200 | 12 000 |
| TRX P ST 2000 | 212 | 337 | 447 | 2350 | 5150 × 2500 × 3200 | 12 000 |
| TRX P TA 2000 | 212 | 337 | 447 | 2350 | 5150 × 2500 × 3200 | 12 000 |
| TRX CU LS 2200 | 200 | 291 | 394 | 2350 | 5150 × 2500 × 3200 | 12 000 |
| TRX CU MC 2200 | 200 | 291 | 394 | 2350 | 5150 × 2500 × 3200 | 12 000 |
| TRX CU ST 2200 | 200 | 291 | 394 | 2350 | 5150 × 2500 × 3200 | 12 000 |
| TRX CU TA 2200 | 200 | 291 | 394 | 2350 | 5150 × 2500 × 3200 | 12 000 |
| TRX BD MC 2250 | 208,8 | 311,3 | 428,6 | 3000 | 5950 × 2245 × 2885 | 14 576 |
| TRX BD ST 2250 | 208,8 | 311,3 | 428,6 | 3000 | 5950 × 2245 × 2885 | 14 576 |
| TRX BD TA 2250 | 208,8 | 311,3 | 428,6 | 3000 | 5950 × 2245 × 2885 | 14 576 |
| TRX P LS 2250 | 209 | 317 | 442 | 2350 | 5150 × 2500 × 3200 | 12 850 |
| TRX P MC 2250 | 209 | 317 | 442 | 2350 | 5150 × 2500 × 3200 | 12 850 |
| TRX P ST 2250 | 209 | 317 | 442 | 2350 | 5150 × 2500 × 3200 | 12 850 |
| TRX P TA 2250 | 209 | 317 | 442 | 2350 | 5150 × 2500 × 3200 | 12 850 |
Jakie odbiorniki może zasilić agregat 2000 kVA?
Przy współczynniku mocy 0,8: 2000 kVA odpowiada około 1600 kW mocy czynnej. W sieci trójfazowej 400 V prąd przy pełnym obciążeniu wynosi około 2887 A.
Typowe zastosowania agregatów z tego zakresu mocy:
- Duże zakłady przemysłowe
- Kompleksy szpitalne i centra danych
- Kopalnie i obiekty energetyczne
- Systemy kilku agregatów pracujących równolegle
Przykłady mają charakter ogólny; ta sama moc nie pokrywa tego samego obciążenia w każdym obiekcie. Dobór należy oprzeć na łącznej mocy podłączonych odbiorników, prądach rozruchowych silników i jednoczesności pracy.
Aby obliczyć potrzebną moc na podstawie listy odbiorników: Kalkulator mocy
Czynniki wpływające na cenę agregatu 2000 kVA
Cena dwóch agregatów o tej samej mocy może się różnić w zależności od wybranego wyposażenia. Główne czynniki to:
- Marka i model silnika
- Marka i model prądnicy
- Wykonanie: kontener lub wersja otwarta
- Panel sterowania i układ samoczynnego załączania rezerwy (SZR/ATS)
- Pojemność zbiornika paliwa
- Miejsce dostawy i transport
Pisemną wycenę przygotowujemy po otrzymaniu informacji o wymaganej mocy i preferowanym wyposażeniu.
Jeden agregat czy kilka pracujących równolegle?
W tej klasie mocy obciążenie może zasilać jeden agregat lub kilka agregatów pracujących równolegle przez rozdzielnicę synchronizacyjną. W układzie równoległym jeden agregat można zatrzymać do serwisu, podczas gdy pozostałe przejmują obciążenie, a przy małym obciążeniu jeden z nich można wyłączyć. Wybór zależy od profilu obciążenia, wymaganej rezerwy i warunków na miejscu i jest ustalany na etapie oferty.
Moc standby służy do zasilania rezerwowego podczas zaników sieci. Gdy sieci nie ma lub agregat będzie pracował przez długi czas, dobór opiera się na mocy prime.
Najczęściej zadawane pytania
Ile kW ma agregat 2000 kVA?
Przy współczynniku mocy 0,8: 2000 kVA odpowiada 1600 kW mocy czynnej (kW = kVA × 0,8). Modele na tej stronie mają moc standby 1500–1800 kW.
Ile paliwa na godzinę zużywa agregat 2000 kVA?
Według danych producenta modele z tej strony zużywają 265,4–337 l paliwa na godzinę przy 75% obciążenia. Zużycie zależy od obciążenia, silnika i warunków pracy; wartości każdego modelu są na jego stronie.
Od czego zależy cena agregatu 2000 kVA?
Cena zależy od marki silnika i prądnicy, wykonania (kontener lub wersja otwarta), panelu sterowania i układu SZR (ATS), pojemności zbiornika paliwa oraz miejsca dostawy. Pisemną wycenę przygotowujemy po otrzymaniu informacji o wymaganej mocy i preferowanym wyposażeniu.
Zapytaj o ofertę na agregat 2000 kVA
Prosimy podać wymaganą moc, tryb pracy (standby lub prime) i miejsce dostawy, a przygotujemy ofertę dla Państwa projektu.