Agregaty prądotwórcze z silnikiem SDEC
TRX SD TA 0300 – Agregat prądotwórczy diesla SDEC 300 kVA
Karta katalogowa agregatu (PDF) (po angielsku)

- Sprzedaż bezpośrednio od producenta
- Możliwość dostawy z magazynu
- Silnik
- SDEC SC9D340D2
- Prądnica
- Terex TA280-240N300 kVA · 400 V / 50 Hz · HKarta katalogowa prądnicy (PDF) (po angielsku)
- Częstotliwość
- 50 Hz
- Napięcie
- 230/400 V
- Gwarancja
- 12 miesięcy lub 1000 motogodzinWarunki dla sprzedaży poza Turcją.
TRX SD TA 0300 to agregat prądotwórczy diesla o wyjściu 230/400 V / 50 Hz. Moc standby wynosi 300 kVA (240 kW), a moc prime 273 kVA (218,4 kW). Wyposażony jest w silnik SDEC SC9D340D2 (liczba cylindrów: 6, 8,82 l) i prądnicę Terex TA280-240N. Według danych producenta zużycie paliwa przy obciążeniu 75% wynosi 40,8 l/h.
Podsumowanie
TRX SD TA 0300 to wysokoprężny agregat prądotwórczy o mocy 300 kVA standby i 273 kVA prime (240 kW / 218,4 kW). Wyposażony jest w silnik SDEC SC9D340D2 i prądnicę Terex TA280-240N, parametry wyjściowe 230/400 V / 50 Hz. Agregat jest produkowany w naszej fabryce w Stambule, przed wysyłką testowany pod pełnym obciążeniem i dostarczany w obudowie lub w wersji otwartej.
Podstawowe dane techniczne
| Moc awaryjna (standby) | 300 kVA / 240 kW |
|---|---|
| Moc podstawowa (prime) | 273 kVA / 218,4 kW |
| Silnik | SDEC SC9D340D2 |
| Prądnica | Terex TA280-240N |
| Napięcie | 230/400 V |
| Częstotliwość | 50 Hz |
| Prędkość obrotowa | 1500 obr./min |
| Zużycie paliwa (obciążenie 75%) | 40,8 l/h |
| Zużycie paliwa (obciążenie 100%) | 54,1 l/h |
Moc prime i standby
Moc prime (273 kVA) to moc, którą agregat może dostarczać w sposób ciągły przy zmiennym obciążeniu, bez ograniczenia liczby godzin pracy; jest podstawą doboru dla obiektów bez sieci energetycznej lub z siecią zawodną. Moc standby (300 kVA) to maksymalna moc do zasilania rezerwowego podczas zaniku sieci, przez ograniczoną liczbę godzin w roku, bez możliwości przeciążenia. Obciążenie, które będzie pracować w sposób ciągły, należy dobierać według mocy prime.
Różnice między mocą standby, prime i continuous
Typowe zastosowania
Fabryki i zakłady produkcyjne; duże budynki, takie jak szpitale i centra handlowe; serwerownie; duże place budowy i kopalnie. Aby prawidłowo dobrać moc, prosimy przesłać listę odbiorników wraz z zapytaniem ofertowym.
Warianty silnika i prądnicy
Modele o podobnej mocy z silnikami innych marek:
Produkcja i dostawa
Agregat jest produkowany w naszej fabryce w Stambule, gdzie montowane są silnik, prądnica, rama, obudowa i panel sterowania, a przed wysyłką jest testowany pod pełnym obciążeniem. W sprzedaży eksportowej warunkiem dostawy jest EXW Stambuł (Incoterms 2020). Termin dostawy jest podawany na piśmie w ofercie, zależnie od zakresu zamówienia.
Gwarancja
Gwarancja przy sprzedaży poza Turcją: 12 miesięcy lub 1000 motogodzin.
Zapytaj o ofertę na ten modelZapytaj przez WhatsApp
Najczęściej zadawane pytania
Ile kW mocy dostarcza TRX SD TA 0300?
TRX SD TA 0300 dostarcza 240 kW (300 kVA) mocy standby i 218,4 kW (273 kVA) mocy prime. Są to wartości katalogowe przy współczynniku mocy 0,8 i 50 Hz.
Jaki silnik i jaka prądnica są zastosowane w TRX SD TA 0300?
W standardowej konfiguracji zastosowano silnik SDEC SC9D340D2 i prądnicę Terex TA280-240N. Jeśli potrzebują Państwo innej marki silnika, produkujemy inne modele o podobnej mocy.
Jakie jest zużycie paliwa TRX SD TA 0300?
Według danych katalogowych zużycie paliwa wynosi 40,8 l/h przy obciążeniu 75% i 54,1 l/h przy obciążeniu 100%. Rzeczywiste zużycie zależy od profilu obciążenia i warunków pracy.
Czy TRX SD TA 0300 może być wykonany na 60 Hz?
Ten model może być również wykonany w wersji 60 Hz. Moc przy 60 Hz zależy od silnika, prądnicy i wymaganego napięcia (np. 480/277 V, 440/254 V, 380/220 V); ofertę przygotowujemy z danymi technicznymi dla Państwa projektu.
Jaka gwarancja obowiązuje na TRX SD TA 0300?
Gwarancja przy sprzedaży poza Turcją: 12 miesięcy lub 1000 motogodzin.
Jak uzyskać ofertę na TRX SD TA 0300?
Prosimy wypełnić formularz zapytania ofertowego lub przesłać kod modelu przez WhatsApp. Oferta jest przygotowywana z uwzględnieniem kraju dostawy, napięcia i częstotliwości, wyboru wersji w obudowie lub otwartej oraz potrzeby zastosowania ATS.
Dane ogólne
| Moc awaryjna (standby) | 300 kVA / 240 kW |
|---|---|
| Moc podstawowa (prime) | 273 kVA / 218,4 kW |
| Napięcie | 230/400 V |
| Częstotliwość | 50 Hz |
| Prędkość obrotowa | 1500 obr./min |
| Współczynnik mocy (cos φ) | 0,8 |
Silnik
| Marka | SDEC |
|---|---|
| Model | SC9D340D2 |
| Emisja | Stage II |
| Liczba cylindrów | 6 |
| Średnica × skok tłoka | 114 × 144 mm |
| Pojemność skokowa | 8,82 l |
| Układ dolotowy | Turbodoładowany, chłodzenie powietrze-powietrze |
| Wtrysk paliwa | Wtrysk bezpośredni |
| Stopień sprężania | 16,5:1 |
| Chłodzenie | Chłodzenie cieczą |
| Regulator obrotów | Elektroniczny |
| Pojemność oleju | 25 l |
| Pojemność płynu chłodzącego | 40 l |
Prądnica
| Marka | Terex |
|---|---|
| Model | TA280-240N |
| Moc znamionowa (400 V / 50 Hz, klasa H, ciągła) | 300 kVA |
| Moc standby prądnicy | 330 kVA |
| Moc prime prądnicy | 300 kVA |
| Napięcie | 230/400 V |
| Współczynnik mocy (cos φ) | 0,8 |
| Liczba wyprowadzeń | 12 |
| Skok uzwojenia | 2/3 |
| Stopień ochrony / klasa izolacji | IP23/H |
| Wzbudzenie | Samowzbudny |
| Model AVR | AS440 |
| Regulacja napięcia | ± 1 % |
| Sprawność | 93 % |
Zużycie paliwa (l/h)
| Przy mocy standby | 59,5 l/h |
|---|---|
| Przy obciążeniu 100% | 54,1 l/h |
| Przy obciążeniu 75% | 40,8 l/h |
| Przy obciążeniu 50% | 27,3 l/h |
Wymiary i masa
Wersja otwarta
| Masa | 3200 kg |
|---|---|
| Zbiornik paliwa | 350 l |
W obudowie (wyciszony)
| Masa | 3500 kg |
|---|---|
| Zbiornik paliwa | 350 l |
Wartości podano dla 50 Hz, 230/400 V. Dane techniczne, których tu nie ma, znajdują się w katalogu modelu lub udzielimy ich na zapytanie.
Wyposażenie standardowe i opcjonalne
Wyposażenie standardowe
- Cyfrowy panel sterowania (ochrona i monitoring silnika)
- Automatyczny regulator napięcia (AVR)
- Akumulator, przewody akumulatora i ładowarka
- Przemysłowy tłumik wydechu
- Zbiornik paliwa w ramie
- Wyłącznik awaryjny
- Podkładki antywibracyjne
- Raport z testu obciążeniowego
- Instrukcja obsługi i konserwacji
Wyposażenie opcjonalne
- Tablica SZR (ATS)
- Panel synchronizacji (praca równoległa)
- Dodatkowy / powiększony zbiornik paliwa
- Obudowa wyciszona (izolacja akustyczna)
- Podwozie przyczepowe
- Obudowa kontenerowa
- Moduł zdalnego monitoringu (GSM / IoT)
- Pakiet zimowy (podgrzewacz bloku)
- Kolor specjalny / identyfikacja firmowa
Standardowy panel sterowania: Datakom DKG-309. Inne sterowniki są dostępne opcjonalnie na zamówienie (Sterowniki agregatów prądotwórczych).
Rozdzielnica SZR/ATS jest osobną opcją; na życzenie klienta dostarczamy ją razem z agregatem.
Wyposażenie standardowe i opcjonalne może się różnić w zależności od modelu i serii.
Co zawiera oferta?
- Model i konfiguracja Wybrany model i jego konfiguracja: wersja otwarta lub w obudowie.
- Wyposażenie standardowe i panel sterowania Lista wyposażenia standardowego i panel sterowania: Datakom DKG-309 w agregatach poniżej 500 kVA, Datakom D-500 w agregatach od 500 kVA. Standardowy panel sterowania (TRX SD TA 0300): Datakom DKG-309.
- ATS Rozdzielnica SZR/ATS jest osobną opcją; na życzenie klienta dostarczamy ją razem z agregatem.
- Transport EXW Stambuł; fracht wyceniany osobno na życzenie.
- Gwarancja 12 miesięcy lub 1000 motogodzin.
- Termin dostawy Jest podany na piśmie w ofercie.
- Płatność i warunki dostawy w eksporcie (Incoterms) Są uzgadniane na piśmie na etapie oferty.