Łotwa – Przetarg publiczny: zespoły prądotwórcze 150 kVA prime na przyczepie

Pisemna specyfikacja techniczna (przetarg publiczny) – zespoły prądotwórcze 150 kVA prime na przyczepie: przeanalizowaliśmy wymagania i wybraliśmy TRX QZ TA 0175 (Quartz Q6105IZLD, 175 kVA standby / 157.5 kVA prime), odpowiedzieliśmy na 14 pkt w tabeli zgodności i przygotowaliśmy dokumenty wymienione poniżej.

Kraj
Łotwa
Zastosowanie
Przetarg publiczny
Moc
175 kVA standby / 157,5 kVA prime · 50 Hz
Ilość
Dostawa seryjna (wiele agregatów)
Źródło wymagań
Pisemna specyfikacja techniczna

Zapytanie ofertowe i prośba o informacje

Kontakt bezpośredni

Zadzwoń +90 216 634 34 06WhatsApp +90 533 582 26 50

Odpowiadamy po polsku.

Zapytanie zostało przyjęte. Skontaktujemy się z Państwem najszybciej, jak to możliwe.

Nie udało się wysłać. Prosimy spróbować ponownie lub zadzwonić do nas. Mogą Państwo również skontaktować się z nami bezpośrednio: WhatsApp +90 533 582 26 50 · info@terexdiesel.com

Zbyt wiele zgłoszeń w krótkim czasie. Prosimy spróbować ponownie za kilka minut.

Więcej szczegółów? Pełny formularz zapytania

Zapytanie

Moc znamionowa150 kVA prime
Elektryka400/230 V, 50 Hz, 3 fazy, 1500 rpm
Warunki w miejscu instalacjiMaks. 40 °C, min. -30 °C
Hałas75 dB(A) w odległości 7 m
ObudowaNa przyczepie
Zbiornik paliwa i autonomiaZbiornik 290 L, autonomia 8 h przy obciążeniu 75 %
SilnikChłodzenie cieczą, turbodoładowanie; Paliwo EN 590; Zużycie paliwa ≤30 L/h przy obciążeniu 75%; Akumulator ≥140 Ah; Suchy filtr powietrza; Rozruch w -20 °C bez podgrzewacza
AlternatorWzbudzenie PMG lub AREP; Pełne uzwojenie tłumiące; Klasa H; IP23; AVR z pomiarem 3-fazowym ±0.5%; THD <2% bez obciążenia / ≤4% pod obciążeniem; Rama alternatora 200–230 kVA; Regulacja 47–53 Hz
Sterownik i komunikacjaGSM + lokalizacja + rejestr historii; Zdalny start/stop; Rejestr USB; Praca równoległa z siecią (GPO); Synchronizacja/podział obciążenia do 3 zespołów; Droop 2–4%; Bezpłatne oprogramowanie monitorujące na 5 lat
NormyISO 9001:2015; CE; LVD; EMC; 2005/88/EC; 2006/42/EC; IEC 60034-1; ISO 8528-1
Inne wymaganiaPrzeciążenie 110% przez 1 h w ciągu 12 h; próba obciążenia przy odbiorze 0-50-100-110%; Prąd składowej przeciwnej ≥10% ciągle; Zbiornik paliwa ze stali nierdzewnej lub tworzywa; Płyn niezamarzający -35 °C, ogrzewacz dieslowy (typu Webasto) + grzałka elektryczna 230 V, ładowarka akumulatora 230 V, ręczna pompa do spuszczania oleju; Obudowa 3-komorowa, alarm drzwi, oświetlenie LED, zewnętrzny wlew paliwa; Rozdział Powerlock, przewody 8×15 m 70 mm²; Alarm pożarowy + gaśnica CO2; Fabryczny raport hałasu (8 punktów w odległości 7 m) dołączony do oferty przetargowej
Emisja spalinEU 2016/1628, co najmniej Stage IIIA

Nasza praca

Analiza wymagań · Dobór i wymiarowanie modelu

  • Wymagane 150 kVA PRP → wybrano model 157.5 kVA prime
  • Przeciążenie 110% (165 kVA) sprawdzone względem 175 kVA standby
  • Sprawdzono zużycie paliwa ≤30 L/h przy 75%: 22.8 L/h (model bazowy)
  • Sprawdzono autonomię 8 h: ≥290 L / 22.8 L/h ≈ 12.7 h
  • Standardowy alternator nie spełnia wymogu ramy 200–230 kVA i ±0.5% → alternator o podwyższonej klasie z PMG + MX321
  • Minimum Stage IIIA → wersja silnika EU Stage V

Tabela zgodności punkt po punkcie

PunktWymaganeNasza propozycjaOcena
Moc podstawowa (prime)150 kVA prime175 kVA standby / 157.5 kVA primeSpełnia
Częstotliwość i prędkość obrotowa50 Hz50 Hz, 1500 rpmSpełnia
Zbiornik paliwa290 LZbiornik w ramie 265 LOdstępstwo / do potwierdzenia
Minimum Stage IIIA–Wersja silnika Stage V; certyfikat zostanie dostarczonySpełnia
Alternator 200–230 kVA, PMG, AVR ±0.5%––Opcja
Zbiornik paliwa ≥290 L ze stali nierdzewnej/tworzywa–Powiększony zbiornik; materiał do potwierdzeniaOdstępstwo / do potwierdzenia
Przyczepa O2 ≤3,500 kg–Dostawca przyczepy i masa do potwierdzeniaOdstępstwo / do potwierdzenia
Zużycie paliwa ≤30 L/h–22.8 L/h przy 75%Spełnia
Raport hałasu z 8 punktów w odległości 7 m dołączony do oferty przetargowej–Próba fabryczna do wykonaniaOdstępstwo / do potwierdzenia
Prąd składowej przeciwnej ≥10%–Deklaracja producenta alternatora zostanie dostarczonaOdstępstwo / do potwierdzenia
Praca równoległa z siecią i zabezpieczenia EN 50549–Sterownik posiada tę funkcję; wymagania sieciowe do potwierdzeniaOdstępstwo / do potwierdzenia
Rozruch w -20 °C bez podgrzewacza–Wymagane potwierdzenie producenta silnikaOdstępstwo / do potwierdzenia
Ogrzewacze na zimny klimat–Pakiet na zimny klimatOpcja
Rejestracja przyczepy, przewody, próba obciążenia przy odbiorze, zespół zastępczy w ciągu 72 h–Po stronie oferenta; wsparcie techniczne Terex DieselZakres kupującego / lokalny

Zidentyfikowane i wycenione opcje

  • Alternator o powiększonej ramie z PMG + MX321
  • Pakiet na zimny klimat (ogrzewacz dieslowy, grzałka 230 V, ładowarka, pompa do spuszczania oleju)
  • Wersja silnika Stage V
  • Powiększony zbiornik ≥290 L
  • Przyczepa O2
  • Zapasowy zespół zastępczy dla oferenta

Przygotowane dokumenty · Pakiet ofertowy

  • Tabela zgodności
  • Przygotowano tabelę zgodności ze 129 punktami (90 tak, 9 tak-opcja, 30 do potwierdzenia)

Proponowane rozwiązanie

TRX QZ TA 0175

Moc awaryjna (standby)175 kVA / 140 kW
Moc podstawowa (prime)157,5 kVA / 126 kW
Napięcie · Częstotliwość · Prędkość obrotowa230/400 V · 50 Hz · 1500 obr./min
SilnikQuartz Q6105IZLD · 7,01 l
PrądnicaTerex TA280-150N · AVR SX460 · IP23/H
Zużycie paliwa · Przy obciążeniu 75%22,8 l/h
Zużycie paliwa · Przy obciążeniu 100%30,8 l/h
Zbiornik paliwa (W obudowie (wyciszony))265 l
Wymiary (dł. × szer. × wys.) (W obudowie (wyciszony))3000 × 1100 × 1850 mm · 2450 kg
Wymiary (dł. × szer. × wys.) (Wersja otwarta)2100 × 1100 × 1650 mm · 2110 kg

Wartości pochodzą z karty katalogowej modelu; pełna karta i strona katalogu są na stronie modelu.

Oferowana konfiguracja

  • Sterownik: Deep Sea DSE8610 MKII
  • Zbiornik powiększony do ≥290 L
  • 22.8 L/h przy 75% mocy prime zespołu (model bazowy)
  • Pakiet na zimny klimat jako opcja
  • Rama z wanną wychwytową wewnątrz obudowy

Pakowanie, wysyłka i dokumenty eksportowe

  • Zespoły są zabezpieczone na pojeździe lub w kontenerze; części luźne transportowane są w skrzyniach lub na paletach.
  • Dokumenty eksportowe: faktura handlowa, lista pakunkowa, świadectwo pochodzenia, świadectwo przewozowe A.TR do odprawy celnej w UE, protokół z prób fabrycznych.

Nie podajemy nazw klientów, przetargów ani obiektów — tylko kraj. Ceny i warunki handlowe nie są publikowane. Dokumentów klienta nie udostępniamy; wymagania streszczamy własnymi słowami.

Jak pracujemy z Twoją specyfikacją

  1. Prześlij specyfikację, formularz karty technicznej lub listę potrzeb (PDF, Excel, Word lub wiadomość).
  2. Odpowiadamy tego samego dnia roboczego i dopytujemy o brakujące lub niejasne punkty.
  3. Dobieramy moc (prime/standby), napięcie, częstotliwość, warunki otoczenia i autonomię, wybieramy model i przygotowujemy tabelę zgodności punkt po punkcie. Odstępstwa i opcje podajemy otwarcie.
  4. Wysyłamy pakiet: ofertę, kartę katalogową, strony katalogu i wymagane formularze; dla konfiguracji standardowych w ciągu 24 godzin.

Prześlij swoją specyfikację

Nie masz jeszcze specyfikacji? Pobierz nasz wzór dla szpitala, szkoły lub centrum danych (Word, PDF)

Napisz do nas na WhatsApp

Pobierz